PROIECT JUDEŢEAN „PARADIGMELE EDUCAŢIEI MODERNE. VIZIUNE, VALORI, MODELE”

INVITAŢIE

PROIECT JUDEŢEAN

„PARADIGMELE EDUCAŢIEI MODERNE. VIZIUNE, VALORI, MODELE”

EDIŢIA A II-A

 

Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga” din Ploieşti  în colaborare cu Casa Corpului Didactic Prahova, Biblioteca Judeţeană ˶Nicolae Iorga˝, Casa de Cultură a Municipiului Ploieşti „I. L. Caragiale” şi Asociația de părinți de la Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Ploieşti organizează joi, 31 mai 2018, ediţia a II-a a Proiectului Judeţean „Paradigmele educaţiei moderne. Viziune, valori, modele”.

Participarea este gratuită.

Termen limită de înscriere şi de trimitere a lucrărilor25 mai 2018

Cele două secţiuni ale proiectului sunt:

1.    Concursul Judeţean de creaţii literare şi desene Exerciţii de admiraţie” – participare indirectă.

2.    Masa rotundă cu tema „ Personalităţi care măinspiră” – participare directă (Pot fi abordate în cadrul secţiunii a II-a/ lucrări ştiinţifice şi personalităţile Marii Uniri).

Perioada de desfaşurare: 31 mai 2018

Locaţia: Şcoala Gimnazială „ Nicolae Iorga ”, Ploieşti

Toate lucrările ştiinţifice ale cadrelor didactice vor fi cuprinse ulterior într-un CD cu ISBN ce va fi distribuit gratuit tuturor participanţilor la activităţile proiectului. Lucrările elevilor vor fi scanate şi publicate într-un auxiliar cu ISBN.

 

Toţi participanţii vor primi diploma de participare, iar cei care prezintă o lucrare ştiinţifică în cadrul secţiunii vor primi şicertificat de participare.

 

Detalii privind secţiunile, fişele de înscriere, condiţiile de redactare a lucrării şi programul simpozionului pot fi accesate pe site-ul Şcolii Gimnaziale „Nicolae Iorga”, Ploieşti (www.scoalanicolaeiorga.ro)

 

                          Vă aşteptăm cu drag,

                                     Organizatorii

 


Tipărire