Informatii admitere Clasa De Limba ENGLEZA INTENSIV

 

             ADMITEREA ÎN CLASA A V-A CU PROGRAM INTENSIV DE STUDIU AL

              LIMBII ENGLEZE – AN ŞCOLAR 2021-2022

 

     Pentru realizarea noilor formaţiuni de studiu, Şcoala Gimnazială „Nicolae Iorga”, Ploieşti organizează susţinerea probelor de admitere în clasa a V-a la limba engleză pentru anul şcolar 2021-2022 (clasa de engleză program intensiv- max. 25 de locuri).

Înscrierile se fac în perioada 14-25 iunie 2021 conform cererii anexate. Cererile se trimit pe e-mail-ul şcolii Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

În cazul în care numărul de elevi înscrişi este mai mare decât numărul de locuri alocate se va organiza selecţie prin Testul de competenţă lingvistică pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de predare a unei limbi moderne de circulaţie internaţională organizat la nivelul unităţii de invăţământ în data de 2 iulie, ora 10 (proba scrisă).

 

 

2. Cerere

3. Procedura admitere

4. Model subiecte

 

 

 

 


Tipărire