INVITAŢIE
- CONCURS DE CREAȚIE LITERARĂ ȘI MULTIMEDIA -
 „OAMENI CARI AU FOST - NICOLAE IORGA”
Ediția a V-a
Proiect județean
Înscris în Calendarul Activităților Educative Județene (CAEJ) 2017, NR. 13

Stimate colege/ Stimati colegi,

Avem deosebita plăcere de a vă invita să paticipaţi alături de elevii dumneavostră la Concursul de creaţie literară şi multimedia „Oameni care au fost – Nicolae Iorga”.
Concursul este organizat de Liceul Tehnologic Agromontan Valenii de Munte şi de Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga, Ploieşti.
Concursul se adresează atât profesorilor de limba romana, cât si celor de istorie.
Termen-limită de trimitere a lucrărilor: 29 mai 2017
Secţiunile concursului sunt:

I. CREAŢIE LITERARĂ
1. Aforisme
2. Poezie
3. Eseu
4. Jurnal de călătorie

II. FILME DIDACTICE (film documentar, Prezentări Power-Point etc.)  legate de viaţa şi opera literară a savantului.
Detalii privind secţiunile, fişele de înscriere, condiţiile de redactare a lucrării şi programul simpozionului pot fi accesate pe site-ul Şcolii Gimnaziale „Nicolae Iorga”, Ploieşti (www.scoalanicolaeiorga.ro)
Lucrările vor fi trimise la adresele de e-mail:Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. .

Vă aşteptăm cu drag,
Organizatorii